Pronájem areálu letiště Vyškov

Letecký snímek areálu při pořádání akce

Zvažujete uspořádání akce? Navštivte letiště ve Vyškově a seznamte se s místním prostředím, které Vám může nabídnout nejen své rozsáhlé prostory, ale i netradiční atmosféru. Během Vaší návštěvy probereme plány akce a odpovíme Vám na veškeré dotazy, které s její přípravou souvisí.

Aeroklub Vyškov nabízí pro zájemce možnost uspořádání sportovních, kulturních, společenských a firemních akcí v prostorách letiště. K tomu je možné si pronajmout zpevněné a travnaté plochy, zázemí letištní klubovny, případně hangáru a samozřejmě nezbytné sociální zázemí.

Disponujeme základní rozlohou ploch až 20 ha bez omezení vlastního provozu letiště. Maximální kapacita areálu činí v závislosti na druhu akce a konfiguraci ploch až několik desítek tisíc návštěvníků. Parkovací kapacita je několik tisíc vozidel, z toho až 1500 na kvalitních zpevněných plochách.

Doprava je řešena samostatnými vjezdy a výjezdy ze silnice II. třídy č. 430, nájezd z přilehlé rychlostní komunikace R46 není možný.

Akce pořádáme na vlastních pozemcích Aeroklubu Vyškov, případně na dalších pozemcích, ke kterým máme oprávnění k jejich využívání.

Letiště Vyškov je ideálním místem pro pořádání akcí, vyžadujících rozsáhlou volnou plochu, jako jsou například:

• trhy
  • výstavy
  • koncerty a festivaly
  • motoristické akce (tuningové akce, auto a moto srazy)
  • cirkusy
  • firemní dny (prezentace, zákaznické dny, teambuildingové akce)
  • sportovní dny (soutěže, závody)
  • akce pro neziskové organizace

Požadavky na kryté prostory lze řešit instalací party stanů a mobilních hal.

K vybraným akcím zajišťuje Aeroklub Vyškov doprovodný letecký program:

• vyhlídkové lety letouny Cessna 172 (3 cestující), Cessna 303 (5 cestujících), Antonov 2 (12 cestujících)
  • lety vrtulníkem Robinson R-44 (3 cestující)
  • seznamovací lety kluzáky DG-500 a DG-1000 (1 cestující)
  • předváděcí lety, akrobatická show, vystoupení leteckých modelářů aj.

Vyhlídkové lety zajišťujeme prostřednictvím oprávněných provozovatelů.

Pro Vaše akce můžeme zajistit také základní podpůrné služby:

• mobilní chemická WC
  • přívod el. enegie nebo přistavení elektrocentrály
  • přívod pitné vody nebo přistavení mobilní cisterny

V neposlední řadě máme i dostatek místa pro doprovodný program:

• stánky s občerstvením
  • nafukovací hrady a skluzavky
  • kolotoče a jiné pouťové atrakce
  • paint-ballové hřiště, střelnice
  • jízdy na čtyřkolkách, segway, minibike
  • ubytování návštěvníků, stanová městečka

Plán akce je vždy sestaven podle konkrétních požadavků a potřeb. Co nezvládneme sami, rádi přenecháme Vám, nebo pomůžeme zabezpečit subdodávkami od spolehlivých dodavatelů. Cena za využití ploch je stanovena dohodou na základě rozsahu, délky trvání a specifických požadavků akce.

Pro další informace či sjednání schůzky použijte kontaktní formulář .

Historie letiště Vyškov

Víte že letiště Vyškov existuje již od roku 1936 a již od dvacátých let se píše letecká historie města Vyškov?