Aeroklub Vyškov

Aeroklub

Aeroklub Vyškov (AK) je občanským sdružením fyzických osob, sdružujícím zájemce o letecký sport. Aeroklub je neziskovou organizací.

Letiště

Aeroklub Vyškov je také provozovatelem letiště Vyškov (LKVY), jež je veřejným vnitrostátním letištěm s travnatou vzletovou a přistávací dráhou (VPD) o rozměrech 1240 x 60 m. Sousedí bezprostředně se speciálním úsekem silnice pro motorová vozidla I/46, který sestává ze zpevněné betonové VPD 2400 x 20 m a dvou stojánek 300 x 50 m.

Historie

Aeroklub Vyškov je aeroklub s velmi dlouhou tradicí. O jeho historii se můžete dozvědět na této stránce.

Letadla

V našem aeroklubu máme také jednu z nejmodernějších letadlových flotil, zejména pro výcvik na bezmotorových kluzácích. O jednotlivých letadlech si přečtěte zde.

» Letiště

» Historie